batumi_gruzja_www.vanellus.travel.pl
Gruzja Miasta w Gruzji

To warto zobaczyć w gruzińskim Batumi

Batumi to jedno z miast Gruzji. Leży w południowo-zachodniej części kraju na wybrzeżu Morza Czarnego (ze względu na swoje położenie jest to jedno z tych miast Gruzji, w których można odpocząć nad morzem). Batumi jest drugim co do wielkości gruzińskim miastem. Jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym i handlowym kraju. Batumi jest również znanym uzdrowiskiem. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Batumi słynie z wielu zabytków. Na uwagę zasługuje tutaj turecki meczet z drugiej połowy XIX wieku. Znajduje się tutaj też synagoga czy dawny kościół katolicki. Przystanek w Batumi jest też dobrym pomysłem dla każdego wielbiciela przyrody, ponieważ Batumi znane jest ze swojego Ogrodu Botanicznego z bogatą kolekcją roślin. Założono go w 1912 roku. Warto odwiedzić też miejscowe delfinarium. Na uwagę zasługują też tutaj liczne muzea (np. Muzeum Archeologiczne) czy galerie sztuki.

gruzja_batumi_www.globzon.travel.pl

Chcesz zwiedzić Gruzję i poznać ją od podszewki? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel: