tbilisi_www.globzon.travel.pl_gruzja
Gruzja Turystyka

Gruzja – waluta, płatności, telefon, wtyczki

tbilisi_www.globzon.travel.pl_gruzjaGruzja jest kierunkiem coraz częściej wybieranym przez Polaków. Nic w tym dziwnego, bo to kraj zachwycający, z pyszną kuchnią, winem i zabytkami. Dodatkowo, Gruzini bardzo nas lubią, dlatego z serdecznością i życzliwością witają przyjezdnych traktując ich jak członków rodziny. O czym warto pamiętać przed podróżą, aby czerpać z niej przysłowiowymi „garściami”? Jeśli chodzi o walutę to jest nią LARI. Do Gruzji najlepiej zabrać ze sobą EURO lub DOLARY i dopiero na miejscu wymienić na lokalną walutę. Jeśli chodzi o płatności to płacenie gotówką jest najpopularniejszym sposobem (płatność kartą nie jest zbyt popularna). Warto wiedzieć też, że bankomaty są jedynie w większych miastach.

Jeśli chodzi o telefon komórkowy to najlepiej zakupić na miejscu lokalną kartę SIM (często są one rozdawane na lotnisku). Jest to najlepszy sposób, aby kontrolować stan naszego telefonicznego konta. Do Gruzji nie musimy zabierać przejściówki, gdyż gniazdka są takie jak w Polsce.

Marzysz o niezapomnianym wyjeździe do Gruzji? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel: