IS_ushguli_uszguli_gruzja_www.vanellus.travel.pl
Gruzja Turystyka

Z tym kojarzy się Gruzja

Gruzja to kraj leżący na pograniczu Europy i Azji, na Kaukazie Południowym. Stolicą kraju jest Tbilisi, językiem urzędowym język gruziński, religią dominującą prawosławie, a walutą LARI (GEL). Nie bez powodu jest to kierunek coraz częściej wybierany przez podróżujących, gdyż kraj ten pod wieloma względami zachwyca i zaskakuje.

achalcyche twierdza_gruzja_www.globzon.travel.plTeren Gruzji w dużej części jest górzysty, więc nie bez powodu Gruzja kojarzona jest z zapierającymi dech w piersiach widokami. Co ciekawe, góry to nie wszystko. Gruzja (choć nie każdy o tym wie) ma dostęp do Morza Czarnego, więc w tym kraju nie tylko spędzisz czas wędrując po górach, ale też odpoczywając nad morzem. Gruzja słynie też z zabytkowych miast i miasteczek, a także malowniczych wiosek w których życie toczy się jakby własnym rytmem.

Mówiąc o skojarzeniach z Gruzją nie sposób nie wspomnieć o winie – to tu produkuje się jedno z najlepszych win świata. Dodatkowo kraj ten kojarzy się z pyszną kuchnią, która zaspokaja podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy (to tu spróbujesz takich specjałów jak choćby chaczapuri, chinkali czy charczo).
Jeśli kuchnia to i słynne supry czyli biesiady. Gruzini uwielbiają biesiadować przy stole zastawionym smakołykami, a ich szczera gościnność sprawia, że czujesz się tutaj jak u bliskich przyjaciół.