dawid_gareja_www.globzon.travel.pl_gruzja
Gruzja Miasta w Gruzji Turystyka

Gruzja i Armenia – dwa kaukaskie kraje w trakcie jednej wyprawy

tatew_armenia_www.vanellus.travel.pl_1Czy wyprawa w trakcie której odwiedza się dwa kraje jest dobrym pomysłem? Czy warto zwiedzić Gruzję i Armenię w trakcie jednej podróży? Co mogę zyskać zwiedzając dwa kraje jednocześnie? O tym dowiesz się z tego wpisu.

Zacznijmy od tego, że Gruzja i Armenia to dwa sąsiadujące ze sobą kaukaskie kraje. Wielu uważa, że oba państwa są podobne, jednak naszym zdaniem można dostrzec między nimi wiele różnic. Różnic w mentalności, różnic w tradycjach, różnic w kuchni, historii i zabytkach. To właśnie sprawia, że jedna podróż do Gruzji i Armenii z pewnością będzie dobrym pomysłem.

Podróż warto rozpocząć od zwiedzania Armenii – w planie wyprawy nie może zabraknąć Erywania czyli stolicy kraju, miejscowości Zwartnoc czy malowniczej wioski Chyndzoresk. Wśród zabytków musisz ujrzeć świątynię w Garni, klasztor Geghard, monastyr Tatew, klasztor Noravank czy słynny Zorac Karer. Po zwiedzaniu Armenii czas na przejazd do Gruzji. Warto zwiedzić tam Tbilisi, Kutaisi, Batumi czy Kazbegi. Taka podróż pozwoli w pełni odkryć wszystko to, co oferują te dwa imponujące kraje: ich zabytki, kuchnię, gościnność.