gruzja_batumi_www.globzon.travel.pl
Gruzja Miasta w Gruzji

Dzień w gruzińskim Batumi

Wyprawa do Gruzji jest marzeniem wielu podróżników. To tutaj doświadczysz szczerej gościnności, spróbujesz pysznej kuchni i podziwiać będziesz zapierające w piersiach widoki. A to nie wszystko. Gruzja słynie też z klimatycznych miast z bogatą historią. Jednym z nich z pewnością jest Batumi – drugie co do wielkości miasto kraju, które leży w południowo-zachodniej części Gruzji nad Morzem Czarnym.

batumi_gruzja_www.globzon.travel.plWizyta w Batumi nie może obejść się bez spaceru po klimatycznej starówce oraz miejscowym parku. Koniecznie trzeba pospacerować też deptakiem wzdłuż morza. Warto odwiedzić też lokalny targ, by wtopić się w miejscowy klimat. Miłośnicy przyrody powinni udać się do Ogrodu Botanicznego, gdzie podziwiać można roślinne okazy pochodzące niemalże z całego świata. Batumi to też dobre miejsce na odpoczynek, smakowanie gruzińskiej kuchni czy rejsy po Morzu Czarnym.

Chcesz zwiedzić Gruzję i poznać ją od podszewki? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel: