tbilisi_www.globzon.travel.pl_gruzja
Gruzja

To warto wiedzieć przed wyjazdem do Gruzji

Gruzja to jeden z piękniejszych kraju Kaukazu. Kraj górzysty, kraj pełen niesamowitych zabytków, klasztorów, świątyń, wreszcie kraj zamieszkały przez gościnny naród, który wita serdecznie każdego przyjezdnego. O czym warto pamiętać przed wyjazdem, aby na miejscu nie być niczym zaskoczonym?

tbilisi_www.globzon.travel.pl_gruzjaPo pierwsze pamiętajmy, że Gruzja to kraj zróżnicowany geograficznie, a pogoda jest zależna od regionu. Co to oznacza w praktyce? Najdokładniej oznacza to to, że jeśli w jednym gruzińskim miejscu/regionie jest słońce, to w innym może być dużo chłodniej (a w wyższych partiach może być nawet śnieg!). Spakujmy się więc tak, aby być przygotowanym na każdą ewentualną pogodę 🙂 Warto pamiętać też o tym, że pomimo że w Gruzji językiem urzędowym jest język gruziński to niemalże każdy Gruzin mówi po rosyjsku, a Ci młodsi po angielsku. Walutą Gruzji jest LARI, a na miejsce najlepiej zabrać EURO lub DOLARY i już w Gruzji wymienić je na lokalną walutę. No i ostatnia, chyba najważniejsza kwestia, w Gruzji bardzo popularne są tak zwane supry, czyli biesiady, uroczystości. Odbywają się one niemalże każdego wieczoru, w trakcie ich wznosi się toasty, próbuje się gruzińskich przysmaków – pamiętajmy, że to jedna z gruzińskich tradycji, dlatego nie krepujmy się i dajmy się ugościć Gruzinom tak, jak oni tego chcą. Gwarantujemy, że nie pożałujecie, bo gościnności gruzińskiej nie da się z niczym porównać.

Chcesz przeżyć przygodę życia w jednym z najwspanialszych państw Kaukazu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel: