3gruzja_chewsuretia_www.globzon.travel.pl
Gruzja Turystyka

Chewsuretia – malowniczy gruziński region

3gruzja_chewsuretia_www.globzon.travel.pl Chewsuretia to jeden z regionów Gruzji (leży w północno-zachodniej części kraju). Region niezwykle malowniczy i spokojny, otoczony zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Jego nazwa pochodzi od słowa „chewi”, co oznacza wąwóz. Charakterystyczne dla tego miejsca są niewielkie pagórki i doliny. To, co dla nas może być piękne niestety dla innych było nieco problemem, ponieważ takie ukształtowanie terenu sprawiło, że na tym obszarze nie było możliwości uprawiania roli (a co za tym idzie, nie było opcji, by jakaś działalność przynosiła wystarczające dochody). Przez to miejsce znacznie opustoszało. Ci którzy tam pozostali – Chewsuterowie – żyją z turystyki i tradycyjnych zajęć (co ciekawe, są na tyle odrębni, że posługują się własnym dialektem). To wszystko sprawia, że region ten jest zachwycający nie tylko pod względem przyrodniczym, ale też kulturowym, bo będąc tam z pewnością będziemy mieć okazję, by podejrzeć codzienność ludu.
4gruzja_chewsuretia_www.globzon.travel.plJeśli więc chcesz zrelaksować się w pięknej scenerii to wiedz, że warto odwiedzić Chewsuretię, bo nie tylko odpoczniesz tam od gwaru i nasycisz się imponującymi krajobrazami, ale i nabierzesz sił przed dalszą podróżą i podejrzysz codzienność Chewsuterów.

Chcesz na własne oczy zobaczyć malowniczą Chewsuretię i inne zapierające dech w piersiach gruzińskie miejsca? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel: