upliscyche_www.globzon.travel.pl_gruzja
Gruzja Turystyka

O tym pamiętaj przed podróżą do Gruzji

Co widzimy przed oczami, jeśli pomyślimy o kraju jakim jest Gruzja? Z pewnością zapierające dech w piersiach krajobrazy, obficie zastawione stoły (gdyż Gruzini uwielbiają biesiadować), góry, zabytkowe miasta i wino, gdyż to z tego trunku słynie ten kraj. O czym warto pamiętać przed podróżą, aby wrócić z Gruzji z jak najlepszymi wspomnieniami?

upliscyche_www.globzon.travel.pl_gruzjaPierwszą kwestią (i być może jedną z najważniejszych) jest to, że aby wjechać do Gruzji nie potrzebujemy wizy. Ba, nawet nie potrzebujemy paszportu, gdyż obywatele RP mogą wjechać na teren kraju na podstawie dowodu osobistego. Jeśli już wiemy, że celem naszej podróży jest Gruzja miejmy na uwadze to, że jest to kraj zróżnicowany geograficznie, a pogoda bywa zależna od regionu. W praktyce oznacza to, że w jednym miejscu może być ciepło i słonecznie, a w górach śnieg. Przed wyjazdem więc sprawdźmy, które obszary Gruzji odwiedzamy, by nie być zaskoczonym pogodą. Ważną sprawą jest też waluta. Zwykle do Gruzji zabierało się Euro lub Dolary i na miejscu wymieniało na lokalne Lari. Obecnie jednak najlepiej wziąć Euro (aby być bardziej spokojnym), gdyż Gruzini stali się bardzo wrażliwi na punkcie dolarów przez co bardzo dokładnie je sprawdzają (na banknotach nie może być żadnych zagnieceń, nie mogą być zapisane czy zniszczone – a jeśli będą to po prostu mogą nie zostać wymienione na walutę lokalną).

Chcesz odwiedzić jeden z piękniejszych krajów Kaukazu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel: