Gruzja

Gruzja od kuchni

Gruzińska kuchnia należy do jednej z najsmaczniejszych kuchni na świecie i potwierdzi to każdy, kto chociaż raz jej spróbował. Jej wielbiciele zgodnie twierdzą, że jej największymi zaletami jest to, że jest pyszna, różnorodna i prosta. I to właśnie w tym tkwi jej sekret. Czego więc koniecznie trzeba spróbować, by móc powiedzieć, że poznało się Gruzję od kuchni?

Najsłynniejszym gruzińskim przysmakiem jest oczywiście chaczapuri nazywane serowym chlebem. Odmian tego dania jest niemal tyle ile gruzińskich regionów, co sprawia, że w różnych częściach Gruzji smakuje ono inaczej i podawane jest z innymi dodatkami. Warto spróbować też fikuśnych pierożków z mięsem nazywanych chinkali i oczywiście lobio czyli gulaszu z fasolą. A do tego pyszne, gruzińskie wino, które jeszcze bardziej dopełni smaku wszystkim zjedzonym przez nas daniom.

Chcesz posmakować gruzińskich specjałów i zwiedzić zachwycającą Gruzję? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel i poznaj ten kraj nie tylko „od kuchni”: