Gruzja

W czym tkwi sekret gruzińskiej kuchni?

Co pojawia się przed Twoimi oczami, kiedy pomyślisz o Gruzji? Z pewnością będą to zapierające dech w piersiach widoki czy zabytkowe miasta i miasteczka. Słysząc o Gruzji pomyślisz też pewnie o jej gościnnych mieszkańcach, winie oraz o wyśmienitej kuchni, która znana (i odtwarzana) jest na całym świecie. W czym tkwi więc sekret gruzińskich kuchennych specjałów?

Po pierwsze potrawy przyrządzane przed Gruzinów przygotowywane są z lokalnych produktów dobrej jakości. Po drugie istotny w kuchni jest tradycyjny sposób przygotowywania dań (przepisy przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a starsi członkowie rodziny niejednokrotnie uczą młodszych członków jak dane danie się przygotowuje). I po trzecie – aromatyczne przyprawy, które nadają charakteru całemu daniu. Czy jednak to  wystarczy, aby danie zapadło w naszą pamięć?

Z pewnością są to klucze do sukcesu, jednak czym byłoby to wszystko gdyby nie to, że Gruzini przygotowując dania wkładają w nie całe swoje serce oraz prawdziwą szczerość? I to chyba właśnie w tym tkwi cały sekret smaku gruzińskich potraw.

Chcesz przeżyć niesamowitą, gruzińską przygodę i spróbować gruzińskiej kuchni? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel: