gruzja_www.globzon.travel.pl_1
Gruzja Turystyka

Co warto przywieźć z Gruzji?

gruzja_www.globzon.travel.pl_1Pamiątki z miejsca w którym byliśmy pozwalają na dłużej zachować ten pobyt w naszej pamięci i sercu. Co więc warto przywieźć z Gruzji, aby jak najdłużej wspominać czas tam spędzony?

O Gruzji mówi się, że to „kraj winem płynący”. I rzeczywiście, nie ma w tym stwierdzeniu żadnego nadużycia, ponieważ wino gruzińskie jest doskonałe i jest go w Gruzji pod dostatkiem. Choć spory wybór tego trunku można zakupić już w Polsce to i tak warto przywieźć sobie choć jedną butelkę wina prosto z Gruzji, bo nic nie jest tak dobrą pamiątką jak coś, co kupiliśmy w miejscu, o którym chcemy pamiętać. Jeśli wino to i może akcesoria potrzebne do jego picia? Rzecz jasna, że tak. Gruzja słynie z pięknych kielichów czy rogów (nazywanych kanci) z których pije się wino. Z Gruzji przywieźć też warto przyprawy, między innymi adżykę czy sól swańską. Wielbiciele drobiazgów również nie będą zawiedzeni, ponieważ na gruzińskiej ziemi znajdziemy piękne tradycyjne czapki, ręcznie robione skarpety, filcowe zabawki czy emaliowaną biżuterię.

Chcesz zobaczyć najpiękniejsze gruzińskie miasta i pospacerować po targach pełnych gruzińskich pamiątek? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel: